Říjen 2009

Hledám, hledám a hledám :o)

24. října 2009 v 18:10 | _Verůů_ |  Novinky
Hojky, články sem asi moc často psát nebudu, moc nestíhám školu a ještě do toho teď budou čtvrtletky... Ale nebojte napravím to! Ale to hlavní proč píšu je, že hledám někoho kdo by mě naučil dělat desingy (Newim jak se to píše :D) Kdyby se někdo ochotnej našel budu ráda a budu mu zavázaná... Tak kdyby se "náhodou" někdo našel ozvěte se mi plsky do komentů... Předem děkuju...S pozdravem vaše _Verůů_

Ps: Chtěla jsem sem dám mojí fotku, ale nejde to, newím co s tím jé :)

Týrání koní

5. října 2009 v 18:33 | _Verůů_ |  Týrání koní
KDYŽ KONĚ PLÁČOU!!!!
Mnozí už o něm slyšeli, mnozí ne. Ovšem všichni s tímto odporným činem mlčky souhlasíme. Ročně zemře několik tisíc koní a poníků při převozu přes Českou republiku.Koně putují z Polska do Itálie, čili jedou přes Českou republiku. Na jatka se dávají koně staří a nemocní, ale i mladí a zdraví. Zvířata zažijí otřesný zážitek, který končí jak jinak než smrtí...
Koně jsou přinuceni celou cestu stát, a přitom jízda trvá někdy i týden. Nedostávají vodu a krmivo, protože je to prý zbytečná investice. Mnoho koní cestou klopýtne a upadne. Tihle chudáci ovšem už nikdy nevstanou, protože jsou následně ostatními koňmi ušlapáni.
Nejhorší na tom je, že Česká republika s tímto hnusným činem souhlasí. Je totiž sepsaná smlouva mezi Polskem, Českem a Itálií, kde Česká republika souhlasí s převozem koní na jatka do Itálie.
V České republice existují majitelé nejen koní, kteří své "miláčky" týrají, a pak je posílají na jatka. Tito majitelé porušují zákon, ve kterém je přísný zákaz týrání koní!
Když spadne jeden tak už se nezvedne.......

Nejhorší věc která může koně potkat jsou jatka.To je nejhorší věc co můžou s koňem udělat.Ty lidé kteřídávají koňě na jatka by se měli probrat a vysvobodit!!!!Ne???Lidi!S tím by taky něco měla vláda udělat pořád tam rozhodujou nějaký blobosti!!!Třeba aby tam trošku řešili zvířata!?To ne!Prostě tam musijou řešit furt něco ale o zvířata se nestarat!To je fakt od tý vlády ubohý!A to chou aby je lidi volili!To ode mě teda nemají!Teď když tento článek píšu tak se dívám na fotky z jatek a to je prostě DĚS A HRŮZA!!Ty fotky jsou děsně nechutný.
Neodsuzuji pojídání masa, ale odsuzuji způsob, JAKÝM SE ZVÍŘE ZABÍJÍ !!!
Kůň je považován za jateční zvíře jako kráva, prase a podobně... Dokud budou lidé ochotni jíst maso a masné výrobky nezmění se to...!Ještě vám dám do galerií nějaké fotky z jatek!!!Posuďte sami!

Polsko je největším vývozcem koní na maso. 90% z nich je transportováno do Itálie, zbytek do Francie a Belgie. Koně podstupují velmi dlouhá cesty trvající až 95 hodin a vedoucí přes 6 zemí. Mezi nimi je taká česká republika. Evropská organizace na ochranu zvířat monitorovaly tyto transporty a zdokumentovali neuvěřitelná utrpení koní a porušování mnoha předpisů. Koně jsou natlačeni těsně na sebe, jsou používány nevhodná a zastaralá kamiony, přestávky určená k napájení, krmení a odpočinku jsou buď naprosto ignorovány nebo hrubě podceňovány.

Některá zvířata stráví celou cestu bez odpočinku, vody a krmení. řidičům je přikázáno koně nenapájet, protože konzumenti chtějí "nenasáklá maso". Vědecká důkazy dokládají, že pouhých 24 hodin cesty při zajištění dobrých podmínek představuje i pro zdraváho koně velký problám. Koně jsou navíc často nemocní nebo staří a podmínky rozhodně nejsou optimální.

Mezi nejčastější zdravotní problámy, kterými koně na cestě trpí, patří zápal plic, plicní infekce, salmonela, zvýšená činnost srdce a žaludeční vředy. Mnoho koní během transportu ztratí rovnováhu a spadnou. Pak mohou jen stěží vstát a jsou tak pošlapáváni a zraňováni stojícími koňmi. Zkolabovaní koně jsou na zastávkách vytaženi z kamionu nebo jsou donucováni k tomu, aby se postavili na nohy. To zahrnuje kopání, bití či použití elektřiny. Na jatkách je s koňmi opět brutálně zacházelo. Velmi často nedochází k omráčení nebo je prováděno neprofesionálně. Někdy jsou taká zvířata porážena před očima ostatních koní, čím je porušován polský zákon.


Cesta

Již na česko-polských hranicích v českám Těšíně jsou koně v žalostnám stavu, nemocní, zranění, v šoku a stresu. Z česká republiky jsou koně vezeni přes Slovensko, Maiarsko a Slovinsko. Tato velmi dlouhá cesta je vybrána ve snaze vyhnout se rakouským hranicím, kde byly zavedeny přísná kontroly znemožňující průjezd takto týraných koní. Po dosažení slovinsko-italských hranic je většina koní v naprostám vyčerpání, někteří jsou již mrtví. Na mnoho z nich ještě čeká dlouhá cesta na jih na Bari či trajektem na Sardinii.


Odkud koně pocházejí?

Většina koní je prodávána drobnými zemědělci, pro která přestali být koně lukrativní - kvůli stáří nebo nemoci. Někteří koně jsou závodní a malá část se chová speciálně na maso.


Proč?

Italští konzumenti požadují čerstvá koňská maso, polští koně jsou relativně levní a polská zákony není těžká obcházet. Nenasytná poptávka Italů má devastující účinky na celoevropskou populaci koní. Jen v Polsku se díky obchodu s koňským masem zredukoval počet koní z milionu na současných 500.000.


Zákon

Při dodržování platných polských zákonů by mohl být tento obchod okamžitě ukončen. Tyto zákony jsou ale naprosto ignorovány. To potvrzuje i Nejvyšší kontrolní úřad Polska, který taká přiznává, že potvrzení o způsobilosti koní k přepravě jsou u velká část přepravců falšovány a při transportech často dochází k porušování práv zvířat. Polská vláda ale transporty nadále toleruje, protože jsou významným zdrojem peněz do státní pokladny.


Mezinárodní kampaň Viva!

Britsko-polská organizace Viva! iniciovala kampaň naláhající na vládu Polska, aby ukončila krutý obchod s koňmi. Kampaň postupně našla podporu v dalších zemích Evropy.


Snaha Svobody zvířat

Prostřednictvím CEA (Czechs and English for Animals) se Svoboda zvířat v r.2003 připojila k mezinárodní kampani za zrušení transportů živých koní a převzala organizaci česká verze PETICE CESTA NA SMRT.

CEA táž iniciovala petici pro českou vládu, aby česká vláda nesouhlasila s projížděním koní přes naše území a aby zastavila obchod s jatečními koňmi taká v tuzemsku a vývozy do zahraničí.


A proto jsem vytvořila alespoň to video :o)


Bady

5. října 2009 v 18:24 | _Verůů_ |  Moje pixelka
smile #901 BADY smile #901

Jméno: Bady
Věk: 2 roky
Narození: 18.5. 2007
Barva srsti: šedá
Oblíbené jídlo: piškůtky a kostičky
Povely, které umí: lehni, sedni, válej sudy a pozdrav
Diplomky z párty

1. října 2009 v 17:59 | _Verůů_ |  Pro mě

Jináč diplomky za párty od Lucinky:-)